Fotovoltaika je cesta


Hlavně v Německu už zavřeli některé jaderné elektrárny s odůvodněním, že jsou neekologické. Ano, jsou. Ale to je život jako takový. Pokud někdo chce využívat elektřinu, nedá se nic dělat a musí se smířit s tím, že jeho život nějakou neeko stopu mít bude. Solární a vodní elektrárny totiž ani zdaleka nepokryjí množství elektřiny, které vyrobí jaderné elektrárny. A tak vyvstává problém, kde se vezme elektřina, kterou jaderné elektrárny vyráběly. Vzhledem k tomu že se s elektřinou obchoduje na burze, může se snadno stát, že protože Němci mají vyšší kupní sílu, jednoduše si elektřinu vyrobenou u nás, v elektrárnách postavených za peníze daňových poplatníků, koupí Němci.

solární panely

A Češi? Budou bez elektřiny. Elektřina bude jen pár hodin denně a za vysoké ceny. Již v současné době někteří dodavatelé elektřiny začínají distribuovat mezi zákazníky dotazníky o tom, zda by jim vadilo mít elektřinu k dispozici třeba jen na dvě hodiny denně, či zda by jim vadilo, kdyby jim někdo na dálku mohl vypínat spotřebiče. V Evropě se myslí i na to, že by stát dálkově sledoval spotřebu domácností a reguloval jim tak spotřebu. Zní to šíleně? Ale vůbec ne, takové dotazníky už opravdu mezi lidmi kolují.

panely na střeše

Jedinou šancí, jak mít elektřinu i v této šílené době, je mít vlastní solární elektrárnu. Solární panely se dají namontovat na jakoukoliv střechu, a vyrobí vám dostatek elektřiny, která bude stačit k běžnému provozu domácnosti. Záleží samozřejmě na množství a výkonu panelů, ale každý dodavatel se snaží vám vypočítat optimální počet i výkon. Pořízení fotovoltaiky sice není nejlevnější, ale je možné si zažádat o dotace na solární elektrárny. Česko stále ještě dotace poskytuje, jen je nutné vyplnit žádost a dodat všechny potřebné dokumenty, které ministerstvo potřebuje, aby vám dotace schválilo. My vám pomůžeme dotace vyřídit.